Pergole

Rolety foliowe do pergoli

Jaką maksymalną wielkość mogą mieć rolety foliowe do pergoli z samej folii?

W podstawowym systemie 3.0 Standard wykonanie rolety z samej folii jest możliwe do szerokości 300 cm i wysokości 250 cm. Zaleca się jednak wykorzystanie dodatkowych elementów wzmacniających, t. j.: prowadnice, profile stabilizujące oraz blokady przeciwwiatrowe, dzięki którym mają Państwo gwarancję bezproblemowego działania rolety. W tym przypadku rolety mogą mieć wtedy do 450 cm szerokości i 300 cm wysokości. Maksymalne wymiary systemu 4.0 ZIP z poszyciem z samej folii wynoszą 300 cm szerokości i 300 cm wysokości.

markizy pionowe do pergoli

markizy pionowe do pergoli

Dlaczego i kiedy stosuje się tkaninę markizową z oknem foliowym?

Folia może się kurczyć i rozciągać w zależności od temperatury. W przypadku rolet o gabarytach przekraczających maksymalne wymiary dla samej folii, stosuje się poszycia z tkanin markizowych z wbudowanymi oknami foliowymi, łączonymi z tkaniną na zgrzew. Takie rozwiązanie pozwala nam wykonać roletę do 450 cm szerokości w przypadku systemu 3.0 i do 500 cm szerokości w przypadku rolety w systemie 4.0 ZIP.

markizy z oknami foliowymi

markizy z oknami foliowymi

Czy można zamówić nieprzezroczystą roletę do pergoli?

Jeśli szukacie Państwo osłony, która będzie chronić przed niepożądanym wzrokiem z zewnątrz, proponujemy nieprzezroczystą roletę do pergoli z samej tkaniny markizowej. Nasze tkaniny znakomicie chronią przed wścibskimi spojrzeniami oraz pełnią funkcję ochrony przed słońcem i wiatrem.

zadaszenia do pergoli

zadaszenia do pergoli

Czy na rolecie foliowej montowanej do pergoli można zastosować nadruk?

Tak, na naszej rolecie foliowej montowanej do pergoli można zastosować własne logo lub dowolny nadruk. Taka funkcja jest mile widziana w przypadku zastosowania osłon foliowych w ogródkach piwnych, gdzie oprócz właściwości ochronnych stanowią one znakomity nośnik reklamowy.

rolety foliowe z nadrukiem

rolety foliowe z nadrukiem

Czy rolety z folii wykonywane są na wymiar?

Każdy taras, balkon, altana czy pergola jest zaprojektowana pod indywidualne zamówienie, dlatego wykonanie rolety foliowej na wymiar daje Państwu gwarancję prawidłowego jej funkcjonowania. Dostosowana indywidualnie roleta podkreśli również walory dekoracyjne pomieszczenia jak również elewacji.

rolety do pergoli

rolety do pergoli

Jak dokonać prawidłowego pomiaru rolety foliowej?

Jeśli wybraliśmy już miejsce, w którym chcemy zamontować roletę, należy dokładnie sprawdzić czy nic nie będzie przeszkadzało lub uniemożliwiało przykręcenia rolety np.: wystające śruby lub rynna spustowa. W przypadku montażu we wnęce (pomiędzy belkami) należy w trzech miejscach (góra, środek i dół) zmierzyć szerokość od wewnętrznej części belki do wewnętrznej części belki i analogicznie wykonać ten sam pomiar wysokości. Najmniejszą uzyskaną szerokość i wysokość należy podać przy zamówieniu.

Jeżeli zdecydujemy się na montaż na belce, należy do szerokości otworu dodać szerokość prowadnic: w przypadku systemu 3.0 Standard 24 cm (każda prowadnica ma 12 cm szerokości), a do wysokości 13 cm (wysokość mechanizmu). Dla systemu 4.0 ZIP do szerokości otworu należy dodać 9 cm (każda prowadnica ma 4,5 cm), a do wysokości 9,5 cm, 10 cm lub 12,5 cm, w zależności od wysokości kasety. Tak wyliczone wymiary dadzą nam rzeczywistą wielkość rolety do zamówienia.

zadaszenia tarasowe

zadaszenia tarasowe