Tarasy

Rolety na tarasy

Jaką funkcję pełnią i przed czym chronią rolety foliowe na taras?

Rolety foliowe na taras to znakomita osłona przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Idealnie nadają się do zasłonięcia tarasu, balkonu, altany, pergoli, wiaty lub ogródka piwnego. W pełni przezroczysta, odporna na czynniki atmosferyczne folia, doskonale chroni przed chłodem i nie zaciemniając pomieszczenia, pozwala cieszyć się znakomitym widokiem otoczenia. Estetyczny wygląd sprawia, że rolety oprócz walorów ochronnych, nadają tarasowi niespotykanego uroku i klimatu.

rolety tarasowe

rolety tarasowe

Jak czyścić rolety foliowe?

Rolety foliowe należy czyścić za pomocą miękkiej ściereczki z wodą. Nie należy stosować agresywnych środków czyszczących, ostrych szczotek, ponieważ mogą wystąpić zarysowania na folii. Podczas zwijania oraz rozwijania rolety, folia może się czasem lekko sklejać, jednak nie przeszkadza to w jej prawidłowym funkcjonowaniu.

plandeki pcv

plandeki pcv

Jaką grubość ma folia w roletach foliowych – na taras?

Grubość folii w roletach foliowych – na taras wynosi 0,5 cm. Do produkcji naszych transparentnych rolet stosujemy folię najwyższej jakości. Maksymalna szerokość foli wynosi 140 cm, z tego powodu rolety o większej szerokości posiadają w dwóch lub kilku miejscach jednocentymetrowe estetyczne zgrzewy.

roleta foliowa z prowadnicami

roleta foliowa z prowadnicami

Czy rolety z przezroczystej folii można używać przez cały rok?

Rolety z przezroczystej folii można używać przez cały rok, jednak aby cieszyć się ich jak najdłuższym użytkowaniem, zalecamy powstrzymanie się od ich rozwijania i zwijania w przypadku temperatury poniżej 8oC oraz powyżej 26oC. Ważne jest, aby nie poruszać roletą foliową w czasie mrozu – zamarznięta w niektórych miejscach folia może popękać!

roleta z oknem foliowym

roleta z oknem foliowym

Jakie zabezpieczenia przed wiatrem posiada roleta na taras?

W przypadku silniejszego wiatru nasza roleta na taras posiada zabezpieczenia w postaci poprzecznych belek wzmacniających, które tak są uformowane, że podczas zwijania rolety nawijają się na rurę nawojową wraz z poszyciem. Kolejnym zabezpieczeniem są wysuwane z dolnej listwy blokady przeciwwiatrowe, które zapobiegają wypadaniu rolet z prowadnic oraz haki podłogowe, za pomocą których można przypiąć dolną listwę do podłoża.

Czy w roletach foliowych może wystąpić fałdowanie i kurczenie się folii?

W naszych roletach foliowych wykorzystywana jest folia, którą poddaje się specjalnym zabiegom, w celu uzyskania jak najlepszej stabilności. Pomimo zaawansowanej techniki nie ma możliwości całkowitego wykluczenia fałdowania się folii, jej kurczenia lub rozciągania pod wpływem zmiany temperatury panującej na zewnątrz. W przypadku niskich temperatur folia się lekko zbiega oraz lekko naddaje w przypadku wysokich temperatur. Jest to stan naturalny dla tego rodzaju produktu, któremu nie można zapobiec.

Galerie